תמר בר-נס

תמר בר-נס

אני נשואה לתומר ואימא לניצן ודרור.
נולדתי בשנת 1978 בירושלים ובה גדלתי עד לבגרותי.
עוד בהיותי בת 10 התחלתי לעצב בגדים ובקשתי מהוריי שיעורים פרטיים אצל תופרת ותדמיתנית. וכך לכל אורך שנות בגרותי,תפרתי בעצמי את בגדיי הייחודיים שעוררו אצל חבריי תגובות שונות ומגוונות.

לאחר הצבא למדתי בקורס תדמיתנות של משרד העבודה ומשם הדרך ללימודי עיצוב טקסטיל ב"בית ספר הגבוה להנדסה ועיצוב שנקר" הייתה קצרה.
לימוד והכרת החומר ממנו עשוי הבד ריתקו אותי בשל האמונה כי הבגד מתחיל מהבד,שם חופש היצירה מאפשר לפרוץ גבולות. 
לאחר הלימוד ב'שנקר' החלטתי להתמחות בהדפסה על בדים.את ההתמחות שלי בתחום עשיתי במשך שנתיים במפעלי הדפסת טקסטיל בארץ ובהודו.
בשנת 2007 הגשמתי חלום ופתחתי את ה'סדנא לטקסטיל', מרכז טקסטיל ראשון מסוגו בארץ אשר העביר קורסים מקצועיים בתחום הדפס הרשת  ובית למעצבים אשר חיפשו ייעוץ והכוונה בתוך עולם הטקסטיל העשיר וכן סדנת עבודה מקצועית.
הסדנא נועדה לאפשר לי כיוצרת וכמעצבת בדים,ליצור את הדגמים הייחודיים שלי עבור מעצבים,אנשים פרטיים,יצרני מוצרי טקסטיל שונים ועוד-בארץ ובעולם. עבודת היצירה בשילוב הוראת חווית ההדפסה מרתקות אותי במיוחד בשל העובדה שבמהלכה אני חוקרת את האפשרויות הבלתי מוגבלות של עולם הבד והצבע באמצעות פיתוח תהליכים וחומרים חדשים.
כמעצבת ואמנית טקסטיל תמיד שילבתי את עבודת ההוראה בחיי, בהדרכת קורסים וסדנאות יצירה בתחומי ההדפסה, הרקמה, עיצוב המוצר ומחזור חומרים. שיתפתי פעולה והעברתי קורסים בבתי ספר כגון 'שנקר',סטודיו 6B,ובית ספר לאמנויות הבמה של רקפת לוי.
במהלך פיתוח הסדנה הבנתי כי יש צורך במקום המאפשר למעצבים בתחום האופנה לקבל שירותיי עיצוב, ייעוץ וייצור על מנת ליצור את הבדים הייחודיים שלהם בכמות קטנה. הסדנה מאפשרת להם לעבוד במקום אינטימי ולהגשים חלומות , ליצור מפגש ומחקר משותף לשם ייצור בדים ייחודיים , ללמוד את התחום ולהתפתח בו בנימה אישית ובטכניקות שונות.
ואכן כיום מתקיימים ב"סדנא לטקסטיל" קורסים למעצבים ושוחרי אמנות ואסטטיקה באשר הם לצד סדנאות חוויה ויצירה לכל המשפחה.
בשנת 2010 עברה הסדנא לטקסטיל מתל אביב לקיבוץ אשדות יעקב מאוחד. עם המעבר הצטרף אליי בניהול הסדנא בן זוגי תומר.