תמר בר-נס [ברונשטיין]

שלום, אני תמר בר-נס [ברונשטיין], אמא לשלושה, מייסדת הסדנא לטקסטיל.

נולדתי בשנת 1978 בירושלים ובה גדלתי עד לבגרותי.

עוד בהיותי בת 10 התחלתי לעצב בגדים ובקשתי מהוריי שיעורים פרטיים אצל תופרת ותדמיתנית. וכך לכל אורך שנות בגרותי, תפרתי בעצמי את בגדיי הייחודיים שעוררו אצל חבריי תגובות שונות ומגוונות.

אחר הצבא למדתי בקורס תדמיתנות של משרד העבודה ומשם הדרך ללימודי עיצוב טקסטיל ב"בית ספר הגבוה להנדסה ועיצוב שנקר" הייתה קצרה.

לימוד והכרת החומר ממנו עשוי הבד ריתקו אותי בשל האמונה כי הבגד מתחיל מהבד, שם חופש היצירה מאפשר לפרוץ גבולות.

לאחר הלימוד ב'שנקר' החלטתי להתמחות בהדפסה על בדים. את ההתמחות שלי בתחום עשיתי במשך שנתיים במפעלי הדפסת טקסטיל בארץ ובהודו. הרצון להקים את הסדנא לטקסטיל נוצר מתוך האהבה הגדולה שלי לתחום ההוראה, המחקר של הטכניקות השונות והחשיפה שלהם לתלמידים נוספים משמחת  מעניינת ומפרה.

בשנת 2007 הגשמתי חלום ופתחתי את ה'סדנא לטקסטיל' בתל אביב, מרכז טקסטיל ראשון מסוגו בארץ אשר העביר קורסים מקצועיים בתחום הדפס הרשת  ובית למעצבים אשר חיפשו ייעוץ והכוונה בתוך עולם הטקסטיל העשיר וכן סדנת עבודה מקצועית.

הסדנא נועדה לאפשר לי כיוצרת וכמעצבת בדים, ליצור את הדגמים הייחודיים שלי עבור מעצבים, אנשים פרטיים, יצרני מוצרי טקסטיל שונים ועוד-בארץ ובעולם. עבודת היצירה בשילוב הוראת חווית ההדפסה מרתקות אותי במיוחד בשל העובדה שבמהלכה אני חוקרת את האפשרויות הבלתי מוגבלות של עולם הבד והצבע באמצעות פיתוח תהליכים וחומרים חדשים.

כמעצבת ואמנית טקסטיל תמיד שילבתי את עבודת ההוראה בחיי, בהדרכת קורסים וסדנאות יצירה בתחומי ההדפסה, הרקמה, עיצוב המוצר ומחזור חומרים. שיתפתי פעולה והעברתי קורסים בבתי ספר כגון 'שנקר', סטודיו 6B, בית ספר לאמנויות הבמה של רקפת לוי, מכללת צפת ומכללת עמק הירדן .

בשנת 2010 עברתי עם משפחתי להתגורר בעמק הירדן בקיבוץ אשדות יעקב איחוד והעברתי את הסדנא עמי. את הסדנא היה צריך להתאים לאזור בו מתגוררת ולכן  פיתחתי סדנאות מגוונות הפונות  לקהלים מגוונים. במשך 7 שנים פעל המקום ואירח משפחות נופשות, קבוצות אשר הגיעו לסדנאות חד פעמיות והתנסו בהדפס על מגוון מוצרי טקסטיל. עקב שינויים סגרתי את הסדנא  המארחת אצלנו בקיבוץ והתרכזתי בלהרחיב ולפתח את תחום הסדנאות היוצאות וכיום הפעילות נודדת בכל הארץ. אנחנו מגיעים עם הציוד ומתאימים לכל קבוצה את הסדנה המדויקת לה בהתאם לגיל ולאירוע.

הסדנאות מפגישות אותי עם מגוון אנשים אשר אינם באים מעיסוק ביצירה ביומיום, מופלא לקחת חלק בזמן זה ולראות את התהליך שעוברים המשתתפים מרגע ההתחלה שמלווה בחששות, במבוכה, במחשבה כי "לא יצירתיים" להיפתחות, השחרור וההנאה שנוצרת לאורך המפגש. ראיתי איזה צימאון לקשר, למפגש הבין אישי ועד כמה עמוק הצורך להרפות קצת משגרת העבודה ועומס חיי היום יום. הסדנאות מאפשרות מקום לביטוי עצמי, למפגש אישי וקבוצתי מרגש .

מזמינה אותכם להתקשר:
052-6454274, תמר.